Hakkımda

Özgeçmiş

1986 Mardin doğumlu olan Hasan Bayar, 2004 yılında Mardin Lisesi’nden mezun olmuştur. 2011’de Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Dr. Bayar, 2011-2016 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini almıştır.

Aralık 2015 ile Nisan 2016 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Palo Alto Üniversitesi’ne bağlı Center for the Study and Treatment of Anxious Youth’ta Prof. Robert D. Friedberg ile birlikte çocuk ve ergen terapisi üzerine çalışmalar yapmıştır.

Prof. Robert D. Friedberg’in yazarlarından birisi olduğu Bilişsel Terapinin Çocuk ve Ergenlerde Klinik Uygulaması (Clinical Practice of Cognitive Therapy with Children and Adolescents, Second Edition: The Nuts and Bolts) adlı kitabın çeviri editörlerinden birisidir ve kitap basım aşamasındadır.

Prof. Susan Young’ ın yazarlarından birisi olduğu Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Bilişsel Davranışçı Terapisi adlı kitabın çeviri editörlerinden birisidir ve kitap çeviri aşamasındadır.

2014-2016 yılları arasında Avrupa Bilişsel ve Davranışsal Terapiler Derneği(EABCT) tarafından akredite edilen 300 saatlik Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi teorik eğitimini ve süpervizyonunu Prof. Dr. M.Zihni Sungur yönetiminde, Klinik Psikolog Ceu Salvoador ile birlikte tamamlamıştır. Ayrıca Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur ve Prof. Dr. Şükrü Uğuz tarafından düzenlenen 200 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi teorik eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamıştır. Halen aynı dernek tarafından düzenlenen ve İngiltere’den Dr. Joe Oliver tarafından eğitimi verilen Kabul ve Farkındalık Terapisi(Acceptance Comminment Threapy) eğitimine devam etmektedir.

Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu ve kanıta dayalı psikoterapiler ile ilgili uluslararası dergilerde yayınlanmış araştırmaları bulunmaktadır.

Birçok yurt içi kongreye katılmıştır. Gaziantep’te bulunan muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Akademik Geçmişi

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi (2011)
Gaziantep Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı Uzmanlık 2011 – 2016

Mesleki Kariyer

Gaziantep Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı Uzmanlık 2011 – 2016
Hasan Bayar Muayenehanesi

Uzmanlık Alanları

Çocuk Psikiyatri

Ergen Psikiyatri

Psikoterapi(Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Farkındalık Terapisi)

Bilinen Diller

İngilizce

Arapça

 

Uzm. Dr. Hasan Bayar Hakkında, Uzmanlık Alanları, Mezuniyet Bilgisi, Mesleki Tecrübeleri, Tedavi Alanları